מגזין אולפן ביתי / סינתזה / Vintage Strings: הפלאגין שלנו מככב בהפקות הגדולות בעולם
סינתיסייזר Strings

Vintage Strings: הפלאגין שלנו מככב בהפקות הגדולות בעולם

מה מפיק העל Ed Buller עושה עם Vintage Strings?

כשהמפיק Ed Buller יצר איתי קשר במייל ואמר שהשתמש ב-VIntage Strings לאורך ולרוחב של אלבום הבכורה של White Lies, התלהבתי בעיקר מזה שהמפיק שעשה את האלבומים הכי גדולים של Pulp ו-Suede שולח לי מייל, אחרי הכל גדלתי על האלבומים האלה. מה שלא ידעתי זה ש-White Lies הולכים להפוך ממש בקרוב לאחד מהרכבי הרוק הכי גדולים בעולם. תקשיבו ל-White Lies ותקשיבו טוב ל-Strings… עבודה טובה אד!

 

מה האלקטרונאי Marc Romboy אומר על Vintage Strings?

בראיון במגזין Computer Music הציג אמן האלקטרוניקה Marc Romboy את Vintage Strings כאחד מחמשת הפלאגינים האהובים עליו. כך אמר:

This is my favourite string machine when it comes to creating dirty and authentic- sounding violin string sounds, especially for my old school productions with artists like Blake Baxter or Robert Owens.

VIntage Strings- בעקבות Arp Solina המיתולוגי

מכל המכשירים שבניתי Vintage Strings הוא אחד האהובים עלי ביותר. אני משתמש בו המון ובכל מיני סיטואציות, ומכיר את הפריסטים בעל פה (אתם עשויים לחשוב שאם אתה בונה סאונדים למכשיר כנראה שתכיר אותם בעל פה. זה לא תמיד נכון…). הוא פשוט, הוא נוח לשימוש ולהתאמה, והוא באמת מצלצל מצויין.

Vintage Strings הינו אמולציה של מכונות ה-Strings הישנות והאהובות כגון ה-Arp Solina המפורסם. מכונות Strings אלה הומצאו על מנת לנסות ולחקות את הצליל של כלי קשת (ולעיתים גם כלי נשיפה). הן מעולם לא עשו זאת באופן אמין, אך עם הזמן זכו להיות נאהבות בזכות עצמן.

בניגוד לניסיונות אחרים לדמות מכונות סטרינגס שהשתמשו בדגימות (כגון Gforce VSM), ה-Vintage Strings בונה את הסאונד מאפס תוך שהוא מדמה את האופן בו הפיקו המכונות המקוריות את הצליל, על כן מדובר בעצם בסינטיסייזר ייעודי ליצירת סאונדים שונים של Strings. בנוסף הושם דגש מיוחד על ה-Chorus שמהווה חלק אינטגרלי מהסאונד של הסטרינגס, וכן על ה-Spring Reverb בקצה השרשרת בשביל הטאץ' הוינטג'י הסופי.

את VIntage Strings שיחררנו תחת שם המותג הבינלאומי שלנו Musicrow. כנסו לדף של Vintage Strings MkIII תורידו את הדמו ונסו בעצמכם!

אודות נועם גינגולד

איש הסינתסייזרים ומייסד LFO. נועם הוא מוסיקאי ומפיק מוסיקלי, זוכה פרס אקו"ם לשנת 2010, ומעצב סאונד בעל שם עולמי. בפלאגינים בסינטיסייזרים ובסאונדים שנועם פיתח משתמשים המפיקים והיוצרים הטובים בעולם ביניהם: סיימון פוספורד, טרנט רזנור, גיי סיגוורת', אד בולר, אד סטארינק, ריק סימפסון ורבים אחרים.

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*