4 נקודות מחשבה ליוצר המתחיל

בתור יוצרים כולנו מנסים להגיע ליצירה המושלמת ולפעמים גם מצליחים,  אבל בתוך הנסיונות אנחנו מפספסים את התמונה הגדולה בהקשר של מה המשמעות של להיות יוצר בימנו, ולמרות הרצון העז שלנו להגיע להצלחה רובנו נשארים בבועה של הדברים שאנחנו מכירים ונוחים לנו. נגנים נשארים מקובעים על הכלים  שלהם וככה גם זמרים ורוב אלו שהתחילו להפיק מאמינים שלהעמיס כמה שיותר תוכנות פרוצות יהפוך אותם למפיקי על. אז הנה כמה נקודות שיכולות לפתוח לנו את הראש לגבי איך להגיע ליצירה מעניינת ולהתפתח בתור אומנים.

פיתוח מיומנויות– מתי בפעם האחרונה למדתם משהו חדש? בעידן שבו מידע נגיש לכל מי שיש חיבור לאינטרנט (ולכולנו יש), הגדלת ראש ופיתוח מיומנויות שונות ומגוונות הוא דבר מתבקש,  פי כמה וכמה בתחום היצירה. על היוצרים העכשווים להשקיע זמן רב בלמידה ופיתוח כישורים שונים כמו נגינה, הפקה, עיצוב סאונד, שיווק, ומיתוג. תעשיית המוזיקה מחפשת יוצרים שמחדשים את עצמם ומתפתחים בצורה מתמדת.

יעדים ומטרות – מצד אחד בתור יוצרים מתחילים שמוזיקה היא לא מקור הכנסה צורת העבודה הזו של הרצון של הרגע היא משוחררת, קלילה והאמת יותר כיפית, אך היא גם אחת הסיבות שהשוק כל כך רווי באומנים בינוניים ויצירות כושלות. להתחייב למוזיקה, להציב מטרות, להגדיר יעדים ולעמוד בהם, זה מה שמבדיל בין יוצרים כושלים לאומנים מצליחים.

זה לא הכמות זה האיכות – אם ליוצר יש הרבה כלים ליצירה והפקה ככה תהיה לו יכולת להביא מנעד רחב יותר של צבעים, רגשות ומרקמים לתוך היצירה שלו אבל זוהי טעות להגיד שתהיה לו המסוגלות. עדיף להכיר לעומק כמה כלים בודדים מאשר לשחק פה ושם עם מאה. תחפרו לקרביים של הכליים המועדפים שלכם, תלמדו אותם לפרטי פרטים וכך תגדילו את היכולות שלכם להתבטא עזרתם.

תהיו אמיתיים – עצה פופולרית כיום ליוצרים מתחילים, היא להקשיב למוזיקה ש״עובדת/טרנדית ״ ולחקות את האלמנטים שבתוכה כדי להגיע ליצירה שתתפוס את המאזין. לדעתי לקחת סאונד מקטע פופולרי ולהכניס אותו לתוך יצירה כדי שהוא יצור אסוציאציה למאזין הוא מעשה מבזה לאומן שמגדיר את עצמו כיוצר מקורי בכל תחום. תהיו כנים ואמיתיים ביצירה שלכם, אנחנו יוצרים של רגש ולא של טרנדים.

השקעה יום יומית למען קידום המטרות והיעדים האישיים תניב תוצאות בצורה וודאית. יוצרים שלוקחים את עצמם ואת המקצוע שהם בחרו בו ברצינות וישקיעו את מיטב זמנם יגיעו להשגים. תפקידו של היוצר העכשיו הוא ללמוד ולהתפתח באופן מתמיד עם הטכנולוגיה, התרבות והזמן, להבין מה מסתתר מאחורי הקלעים של יצירה בין אם זה בתהליכים האומנותיים, שלבי ההפקה ועד אופן המיתוג של היוצר. תתנסו בעצמכם, תפתחו את הראש, תעבדו קשה וככה תוכלו להגיע להצלחה, ויותר חשוב תגיעו להבנה של מה היא הצלחה בשבילכם.

בהצלחה לכולנו.

 

אודות יוחאי זילבר

זמר, יוצר ומפיק. בוגר מסלול Producer המלא להפקה ויצירת מוזיקה של LFO, מעבר לכך יוחאי משמש כמנהל שיווק ופיתח עסקי של SoundGym, פלטפורמת אימון האוזניים הבינלאומית לאנשי סאונד והפקה.

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*