מגזין אולפן ביתי / אפליקציות ליצירת מוזיקה / WhoSampled: אפקליקציה לגילוי דגימות, גירסאות כיסוי ורמיקסים

WhoSampled: אפקליקציה לגילוי דגימות, גירסאות כיסוי ורמיקסים

WhoSampled הוא אתר (ואפליקציה חינמית לאייפון ואנדרואיד) שמאפשר למאזינים וכמובן מפיקים מוזיקליים כמונו, לחקור את ה-DNA של המוזיקה לה הם מקשיבים.

שימוש חוזר ברעיונות ואלמנטים מוזיקליים היה מאז ומעולם חלק מעולם היצירה וההפקה המוזיקלית. WhoSampled מבוסס על מאגר ידע אדיר של כל המוזיקה שנוצרה באלף השנים האחרונות – וההקשרים השונים בין היצירות המוזיקליות האלה.

באיזה שיר השתמשו באיזו דגימה, מי עשה קובר או רמיקס לשיר מסויים וכולי. המערכת מאפשרת להשוות בין טראקים שונים האחד מול השני ולראות ממש באיזו שניה השתמשו באיזו דגימה.

המערכת פשוטה לשימוש, חינמית למהדרין ומאפשרת היכרות מעמיקה ומהנה עם המוזיקה שאנחנו מקשיבים לה. חובה בארסנל של כל מפיק מוזיקלי!

הנה דוגמא לסוג ההנאה ש-WhoSampled מאפשרת:

הקטע היפיפה והמוכר הזה של של Royksopp נקרא Eple, וההוק מתוכו מבוסס כולו על דגימה מתוך You're as Right as Rain של Bob James, בחור שעשה בעיקר מוסיקה לסדרות טלויזיה אי שם בשנות ה-70 העליזות:

You're as Right as Rainשל Bob Jame (החלק שנדגם אצל Royksopp בדקה 1:36)

הכנסו עכשיו לאתר של WhoSampled או השתמשו באפליקציות במצויינות לאייפון או אנדרואיד.

אפליקציה לאייפוןאפליקציה לאנדרואיד

אודות נועם גינגולד

איש הסינתסייזרים ומייסד LFO. נועם הוא מוסיקאי ומפיק מוסיקלי, זוכה פרס אקו"ם לשנת 2010, ומעצב סאונד בעל שם עולמי. בפלאגינים בסינטיסייזרים ובסאונדים שנועם פיתח משתמשים המפיקים והיוצרים הטובים בעולם ביניהם: סיימון פוספורד, טרנט רזנור, גיי סיגוורת', אד בולר, אד סטארינק, ריק סימפסון ורבים אחרים.

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*