הקול האנושי

הכל על הקול

הכל על הקול

היכולת שלנו להתבטא, לדבר, לשיר ואפילו לחקות כמעט כל צליל שקיים בטבע נראית לנו לפעמים כמובנת  מאליה. למרות זאת עד היום עדיין לא הצלחנו לסנתז באופן מוצלח את הדיבור האנושי. המכשיר הוירטואלי המוביל שמנסה לעשות זאת הוא ה-Vocaloid לבית ימהה, אך גם הוא מבוסס בעצם על סימפולים של הברות משפות שונות, ולא על סינטוז אמיתי של סאונד.

מאמר זה הוא הראשון בסדרת מאמרים על הקול בהם  אביא מספר הסברים  וקישורים לשמיעה ולצפייה במנגנון המשוכלל ביותר להפקת סאונד – והוא: הקול האנושי

ניתן לראות  שככל שהצליל (התדר) יותר גבוה המיתרים יותר ארוכים וצרים, ולעומת זאת ככל שהתדר יורד המיתרים  נעשים קצרים יותר ועבים יותר (לא לבעלי לב חלש…)

מיתרי הקול בפעולה

שיאי הקול האנושי

לפני כשנה התחלתי ללמוד אופרה ומהר מאוד התעוררה אצלי שאלה, מהו התו הכי גבוה שהקול האנושי הצליח להגיע אליו? במסגרת חיפושיי מצאתי אתר שעשה בשבילי את הסקירה המרתקת על השיאנים העולמיים. אז מי הגיע הכי גבוה ומי הכי נמוך? (כמובן שמקומה של הגברת קארי לא נפקד)

באתר ניתן לקרוא וגם לשמוע את הביצועים של אותם אנשים גדולים מהחיים ששברו את כל השיאים. בהחלט שווה לעבור על כל הקטעים והיצירות, זו חוויה מעוררת השראה והערצה.

אודות

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*