מגזין אולפן ביתי / חדשות הסאונד / Music Garden – מרכז לתרבות רחוב ומוסיקה חכמה

Music Garden – מרכז לתרבות רחוב ומוסיקה חכמה

אם גם לכם יש נטיה לבלות קצת יותר מידיי זמן בלגלול בפייד של הפייסבוק שלכם, כנראה שגם לכם ייצא להיתקל במיזם הבא, הצלחנו לתפוס את אליק קורפו מייסד Music Garden לשיחה קצרה ולשמוע קצת ממנו קצת על הפרויקט המגניב זה.

ספר לנו על הרקע המוזיקלי שלך ועל הקשר הראשון שלך למוזיקה?

אני מגיע מבית מוסיקלי, אמא פסנתרנית ואבא זמר עם רפרטואר של 40 שירים בכמה שפות, אני מנגן על קלידים מכיתה ה'. דיגי מגיל 18 על תקליטים, הקמתי תנועת רחוב בגיל 27, והתנעתי את תרבות הרחוב בישראל בגיל 28 עם כמה מהאירועים מעוררי ההשראה שהיו בארץ – אליפות ישראל בפריסטייל דיגי. אורבן מוטו מיוסיק, ניהול אמנותי של מצעד האהבה ועוד.

היום אני מוביל ומדריך ב Smart Music – התוכנית לדיגיי ומוסיקה חכמה לנוער וצעירים בקהילה ומקים מרכז שיתופי למוסיקה חכמה ברחוב עם האמנים המקומיים של חיפה והצפון. ובקרוב בעוד ערים נוספות.

מה זה בעצם Music Garden?

מרכז שיתופי למוסיקה חכמה ברחוב, בנינו סאונד סיסטם ואנחנו מציבים אותו ברחוב, שלחנו קול קורא לדיגיי, ראפרים, ביט מייקרים יוצרי מוסיקה אלקטרונית וספוקן וורד והקמנו קבוצה של יוצרי מוסיקה חכמה של חיפה והצפון.

כך אנחנו מכירים, יוצרים שיתופי פעולה, לומדים, מופיעים ונוגעים בקהל כל שבוע, מוסיקה חכמה -Instant Colective Creation נוצרת יחד על כלי יצירה אלקטרוניים, בשיתוף הקהל ואמנים מקומיים במקום.

מאיפה הגיע הרעיון ליוזמה?
חלום לנגן יחד עם אמנים שאפגוש מכל רחבי הארץ. והבנה שכל אחד יכול להשתתף ביצירה מוסיקלית.

מה עם כמה מהקשים שנתקלת בדרך של פיתוח היוזמה?

להעביר את הרעיון של מרכז שיתופי ואיך אנחנו יוצרים אותו, זיהוי למידה של האתגרים ההזדמנויות של יצירה ברחוב ללא חזרות זה מרגש כל פעם מחדש

ספר לנו על ארועי ימי חמישי בחיפה, מתי ואיפה?

כל חמישי מ20:30 אנחנו מקימים ופותחים סאונד סיסטם ברחוב השוק התורכי בחיפה, להופעות, סדנאות ויצירה משותפת עם האמנים המקומיים המובילים של חיפה והצפון בסגנון טראפ, היפ הופ, טכנו, פאנק, האוס, דאב פסיכודלי ועוד.

כל אומן/ יוצר מוזיקאי שרוצה להשתתף יכול?
המיקוד הוא אלקטרוני ויחד עם זאת הקול הקורא שלנו פה ואנחנו פתוחים להצעות, ניתן לפנות אלינו כאן

מה החזון הגדול של המיזם ואיפה אתה רואה אותו בעוד שנתיים מהיום?
החזון הוא להפיץ את השפע בחיבור האדם לקהילה דרך יצירת מוסיקה חכמה ברחוב, בכל עיר וישוב יהיה מרכז שיתופי למוסיקה חכמה.

אנחנו בונים אוטו למוזיקה חכמה ומגיעים לכל עיר בארץ ללמד, לחבר, לגלות ולהופיע עם היוצרים המקומיים.

מילים אחרונות לקוראים שלנו?
חלומות מתגשמים.

 

אודות יוחאי זילבר

זמר, יוצר ומפיק. בוגר מסלול Producer המלא להפקה ויצירת מוזיקה של LFO, מעבר לכך יוחאי משמש כמנהל שיווק ופיתח עסקי של SoundGym, פלטפורמת אימון האוזניים הבינלאומית לאנשי סאונד והפקה.

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*