מגזין אולפן ביתי / סינתזה / יומולדת 50 למוג מודולר: הסינתיסייזר שהתחיל את הכל!
סינתיסייזר מוג מודולר

יומולדת 50 למוג מודולר: הסינתיסייזר שהתחיל את הכל!

Moog שיחררו דוקומנטרי קצר לרגל חגיגות 50 שנה להופעתו של המוג מודולר (Moog Modular) המיתולוגי. מי שמכיר את המוג מודולר רק מההדמיה של Arturia ישמח בוודאי לשמוע כמה צלילים של הדבר האמיתי (ההדמיה הצליחה לחקות יפה את הכבלים והמראה החיצוני, אך לא הרבה יותר מזה לטעמי)

ב-12 באוקטובר 1964 הציג בוב מוג (Bob Moog) את מפלצת הסינתזה הזו שנראתה ונשמעה כמו שום דבר שמישהו ראה ושמע עד אז. הסינתיסייזר האנלוגי בגירסתו המודרנית מגיח ועולם המוזיקה בתדהמה.

המוג מודולר בגירסתו הראשונה היה קטן ובעל מעט מודולים, אך בשנים הבאות יוסיף החבר מוג מודולים רבים שיהפכו את המוג מודולר למכשיר ורסטילי מאין כמותו שהולך לשנות את האופן שבו מייצרים מוזיקה.

הסרט מתמקד ב-Moog Modular האייקוני שנבנה עבור קייט אמרסון (kate emerson). אמרסון היה הראשון שהיה אמיץ מספיק כדי להעלות את המוג מודולר לבמה, והמודולר שנבנה עבורו הוא כנראה המפורסם בהיסטוריה. כולל הדגמות של מודולים שונים והמודול המפורסם והנחשק מכולם – ה-Low Pass Filter, וקצת מידע טכני משובב במינון הנכון.

לאחרונה Moog הכריזו על שיחזור מדוייק בהמדורה מוגבלת של הסינתיסייזר המודולרי האגדי ההוא. המחיר עדיין לא פורסם, אבל אם אתם בכיוון תתחילו מלפנות קיר ולצפות בסרט. תמיד תענוג לשמוע את מוג מדבר.

ומי שקיבל תאבון יכול לצפות כאן בסרט הדוקומנטרי המלא על האיש ואגדת הסינתזה בוב מוג

אודות נועם גינגולד

איש הסינתסייזרים ומייסד LFO. נועם הוא מוסיקאי ומפיק מוסיקלי, זוכה פרס אקו"ם לשנת 2010, ומעצב סאונד בעל שם עולמי. בפלאגינים בסינטיסייזרים ובסאונדים שנועם פיתח משתמשים המפיקים והיוצרים הטובים בעולם ביניהם: סיימון פוספורד, טרנט רזנור, גיי סיגוורת', אד בולר, אד סטארינק, ריק סימפסון ורבים אחרים.

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*