מגזין אולפן ביתי / הקמת אולפן ביתי – המדריך המלא!

הקמת אולפן ביתי – המדריך המלא!

המדריך לבניית אולפן הקלטות ביתי

אולפן הקלטות ביתי הפך להיות סביבת העבודה המרכזית והמועדפת של רוב המוסיקאים והיוצרים. הוזלה ניכרת בעלויות הציוד האולפני והאפשרות לבסס הקמת אולפן ביתי על תוכנות אודיו (במקום חומרה יקרה) מאפשרים כיום לכל יוצר להפיק מוסיקה ברמות הגבוהות ביותר באולפנו האישי.

המשימה של הקמת אולפן ביתי עלולה להראות מסובכת ומבלבלת למוסיקאי יוצר מן השורה אשר חסר ידע מוקדם בסאונד ובהפקה. מדריך זה יעשה סדר בבלגן ויאפשר לכם להתקדם צעד צעד בבניית אולפן ביתי מקצועי שיכלול את כל הציוד לו אתם זקוקים וללא טעויות מיותרות ויקרות.

אולפן ביתי מיקצועי מורכב בצד החומרה ממחשב אודיו חזק, כרטיס קול מקצועי, מוניטורים אולפניים, מקלדת שליטה (מקלדת מידי), מיקרופון, פרהאמפ ואוזניות אולפן. בנוסף לכל אלה בכל אולפן הקלטות ביתי יש צורך בתוכנה מקצועית לעריכת אודיו דוגמת קיובייס או אבלטון, ובפלאגינים, סינטיסייזרים ואפקטים. וכמובן גם אקוסטיקה וחדר מתאימים.

על מנת לאפשר לכם הכרות מקיפה ושיקול דעת בקבלת ההחלטות בנוגע לאולפן שלכם, נקדיש מאמר מיוחד לכל אחד מרכיביו השונים של האולפן הביתי.

בחוירת כרטיס קול לאולפן ביתי

כרטיס קול לאולפן הקלטות ביתי: לבחור את הכרטיס המושלם

בליבו של אולפן הקלטות ביתי עומד כרטיס הקול המקצועי – שימו לב, סאונד איכותי באולפן שלכם מתחיל כאן! בכתבה זו נפרט על תפקידו המרכזי של כרטיס הקול באולפן, נבהיר מה מבחין בין כרטיסי קול מקצועיים שונים וניתן לכם את הכלים לברר איזה כרטיס קול יתאים לאולפן הביתי שלכם מבין שפע כרטיסי הקול הקיימים!

בחירת מקלדת שליטה לאולפן ביתי

מקלדת שליטה לאולפן הקלטות ביתי: קונטרולר מידי לשליטה מלאה

מקלדת שליטה (מקלדת מידי) היא רכיב חיוני נוסף בכל אולפן הקלטות ביתי. מקלדת זו היא הכלי המרכזי שלך לשליטה בפלאגינים וסינתסייזרים וירטואליים ולעבודה בזמן אמת. כתבה זו תענה על כל השאלות, ותבהיר את כל הנקודות שאתה צריך לשים אליהן לב לפני שאתה בוחר את מקלדת השליטה לאולפן שלך!

אולפן ביתי: מיקרופון

מיקרופון לאולפן הקלטות ביתי: כדי שישמעו אותך יותר טוב!

אולפן הקלטות ביתי אינו שלם ללא מיקרופון מקצועי. מיקרופון מהווה את תחילת שרשרת ההקלטה, ובתור שכזה אי אפשר להפחית בחשיבותו. מאמר זה יתן סקירה מקיפה של סוגי מיקרופונים ואופן הפעולה שלהם, והמלצות לגבי בחירת מיקרופון לאולפן שלך.

מוניטורים לאולפן ביתי

מוניטורים לאולפן הקלטות ביתי: איך בוחרים מוניטורים אולפניים?

בחירת מוניטורים אולפניים היא משימה חשובה ומשמעותית. מה ההבדל בין רמקולים טובים ומוניטורים? האם מוניטורים אולפניים באמת שקופים? מה החשיבות של גודל המוניטורים? כיצד ניתן להתאים מוניטורים לאולפן ספיציפי? במדריך זה ניתן את כל התשובות לשאלות שלכם לפני שאתם בוחרים מוניטור לאולפן!

אוזניות אולפניות

אוזניות לאולפן הקלטות ביתי: ליצור בשעות הקטנות של הלילה…

לאוזניות אולפניות שני תפקידים מרכזיים באולפן שלך: האוזניות מהוות כלי נוסף לניטור והקשבה (בנוסף למוניטורים) וכן משמשות כאמצעי השמע הראשי בעת ביצוע הקלטות (ובמיוחד הקלטות מיקרופון). במאמר זה נבחין בין אוזניות סגורות ואוזניות פתוחות ונבין את התפקידים השונים של אוזניות באולפן.

מחשב אודיו אולפני

מחשב אודיו לאולפן הקלטות ביתי: איך להרים מחשב שיסחוב את האולפן שלך?

האם צריך מחשב אודיו ייעודי על מנת להקים אולפן ביתי? איך מרכיבים מחשב הקלטה אולפני? מה מייחד מחשב אודיו אולפני ממחשב רגיל? מחשב שקט ויציב יאפשר לך להתמקד בצדדים היצירתיים בהפקת מוסיקה. במאמר זה תלמד לבנות מחשב אודיו מקצועי!

אופטימיזציה למחשב אודיו - Windows 7

אופטימיזציה למחשב אודיו אולפני: והכל רץ חלק…

לאחר התקנת מערכת ההפעלה על מחשב האודיו החדש שלך מומלץ לערוך אופטימיזציה בסיסית למערכת ההפעלה ולמחשב על מנת להפיק ממנו את המיטב.  המדריך המלא לאופטימיזציה של מחשב האודיו שלך, יאפשר לתוכנת קיובייס (או לתוכנות אודיו אחרות) לשייט על המחשב שלך בצורה אופטימלית!

אקוסטיקה לאולפן הקלטות ביתי

אקוסטיקה לאולפן הקלטות ביתי: כי לחדר חלק חשוב בסאונד שלך

לאקוסטיקה ולחדר שאתה יושב בו עשויה להיות השפעה דרמטית על הסאונד שלך. איך בונים נכון אקוסטיקה לאולפן ביתי? מתי משתמשים במלכודות בס ומהם העקרונות על פיהם נבנה אקוסטיקה באולפן הביתי שלנו?

קיובייס תוכנת הקלטה ועריכה אולפנית

קיובייס: תוכנת הקלטה ועריכה מקצועית לאולפן שלך

קיובייס היא תוכנת ההקלטה האופטימלית לאולפנים ביתיים. תוכנת קיובייס משלבת באופן מיטבי נוחות ביצירת מוזיקה, עם גמישות בתחום הסאונד וההקלטה. התוכנה מאפשרת פונקציות מידי מתקדמות ונוחות, תיקון זיופים מובנה, ואינספור אופציות של עריכת אודיו.

פלאגינים לאולפן ביתי

Free VST Plugins: פלאגינים, סינטיסייזרים ואפקטים להורדה חינם

פלאגינים חיצוניים יאפשרו לך להרחיב ולהעצים את היכולות של תוכנת העריכה שלך (קיובייס או כל תוכנת עריכה אחרת שמשתמשת ב-VST Plugins). ישנם אינספור פלאגינים ואפשר לטבוע בקלות בים הסינתסייזרים והאפקטים הוירטואליים שמוצעים לנו. אספנו המלצות על הסינטיסייזרים והאפקטים הוירטואליים הטובים ביותר להורדה חינם על מנת להקל עליכם במקצת את המשימה: סינתיסייזרים וכלים להורדה חינם / אפקטים ומעבדי צליל להורדה חינם

לימודי אולפן ביתי

לימודי אולפן ביתי ב-LFO: איך להפיק מוזיקה ברמות הגבוהות באולפן שלך?

אז קנית כרטיס קול ומוניטורים, הוספת מקלדת שליטה, סידרת מחשב אולפני ומיקרופונים, יש לך אוזניות ותוכנה. אפילו ראית כמה סירטונים ביו טיוב. אתה גם מוכשר, יצירתי ומוסיקלי – אבל המוזיקה שלך לא מגיעה לרמה של הגדולים. הציוד והניסיון שצברת הם נקודת פתיחה מצויינת. כדי לעשות מוזיקה ברמה גבוהה אתה צריך ידע ברמה גבוהה. דבר איתנו!

 

6 תגובות

 1. מדריך מקיף ומצויין, תודה!

 2. היי יש לי שאלה.
  ברצוני להקים בביתי אולפן ביתי ואת החדר רציתי לחלק לשניים:
  חלק 1- שירה וכו'..
  חלק 2- מחשב מוניטורים וכו'..
  ברצוני לחלק את החדר בעזרת קיר גבס שבאמצעו יהיה זכוכית כפולה המשקפת את הצד השני.
  אני מתלבט לגבי הזכוכית כפולה איני ידוע באיזה עובי לקנות כדי שיתאים לי?
  מקווה שתוכלו לעזור לי.

  אשמח לקבל ממכם תשובה במהרה.
  ותודה רבה..

 3. היי. יש לי שאלה, רציתי לדעת מה הן ההשלכות האקוסטיות בהקמת אולפן בחדר שהוא מקלט, כלומר עם קירות עבים במיוחד .. תודה

  • קירות מבטון מזויין הם קירות שלא סופגים סאונד אלא מחזירים הכל פנימה. התוצאה היא סאונד 'קשה'. חדר כזה ידרוש הרבה חומר סופג והוא ממש לא אופטימלי לבניית אולפן

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*