מגזין אולפן ביתי / קיובייס / קיובייס 7.5 יצאה: אז מה חדש?
קיובייס 7.5

קיובייס 7.5 יצאה: אז מה חדש?

לפני כמה ימים שחררה חברת Steinberg את גירסת קיובייס 7.5 שהיא (דבר שהפך להרגל) גירסת שידרוג בתשלום לרוכשי קיובייס 7. השידרוג יעלה 50EUR ויעשה דרך האתר של Steinberg, כאשר מי שעשה אקטיבציה לתוכנה שלו אחרי 15 באוקטובר יזכה לעידכון חינם. (רוכשים חדשים של קיובייס יקבלו כמובן את הגירסה החדשה).

אז מה החידושים בתוכנת קיובייס 7.5? יש כמה כאלה:

1. 

השידרוג הבולט ביותר לעין בקיובייס 7.5 הוא האיחוד של ה-Instrument Rack (זה שמגיעים אליו בליצת F11) לבין ה-Instrument Track. מעתה כשתיפתחו Instruments Track הוא יופיע אוטומטית גם ב-Instrument Rack כמו כל כלי אחר. כך נוכל לשלוח אליו ערוצי מידי נוספים, או לפצל את ערוצי האודיו שלו בשלב מאוחר יותר.

2.

Track Versions הוא השינוי המשמעותי השני. בעזרת תכונה חדשה זו נוכל להקליט מספר גירסאות לאותו הערוץ ולאחר מכן לבחור איזה גירסאות תוכנת קיובייס תציג ותנגן.

3.

Track Visibility מאפשרת לבחור איזה ערוצים להציג בפרוייקט בהתאם לתכונות ספיציפיות שלהם: רק ערוצים שיש בהם מידע, רק ערוצים שיש בהם מידע בנקודת זמן נתונה, רק ערוצי אודיו וכו'.

4.

Transient Navigation: חישוב אוטומטי של hitpoints מאפשר לקפוץ בין התקף להתקף במסך הראשי.

Cubase 7.5

5.

ReRecord: מאפשר להתחיל להקליט מחדש מנקודת ההתחלה של ההקלטה בזריזות, כאשר גילינו שההקלטה הנוכחית לא מספקת.

6.

בגירסת קיובייס 7.5 ניתן לשמור פריסטים של ה-Quick Controls, דבר שיועיל למי שמשתמש בהם שימוש אינטנסיבי.

7.

כמו כן מתווספים בקיובייס 7.5 שידרוגים לכלים קיימים וגם מספר כלים חדשים:

HALion Sonic SE 2 עבר מתיחת פםנים עם סאונדים חדשים, וסינתיסייזר פנימי עם Arpeggiator מתוחכם. Groove Agent SE 4 נראה טוב יותר ומביא מערכות תופים וסאונדים חדשים, וגם Magneto 2 שחוזר אחרי שנות העדרות ומביא את הסאונד החם של הטייפים האנלוגיים לתוך הקיובייס. REVelation הוא פלאג חדש נוסף שבא לדמות מגוון מכשירי ריוורב ישנים.

לשדרג או לא לשדרג?

אז האם כדאי לשדרג לקיובייס 7.5? לטעמי מי שעובד עם קיובייס 7 השידרוג ממש לא חובה, שום דבר משמעותי באמת לא קרה כאן. החידושים נחמדים אבל (אם נשים דברים בפרופורציות) מתייחסים לשוליים של השוליים של העבודה עם תוכנת קיובייס. מי שעובד עם גירסאות ישנות יותר יכול עכשיו לשדרג בראש שקט ולהנות מהחידושים המשמעותיים יותר שהגיעו עם קיובייס 7 – מבלי לחשוש שגירסת עידכון בתשלום תיפול לו פתאום על הראש 🙂

אודות נועם גינגולד

איש הסינתסייזרים ומייסד LFO. נועם הוא מוסיקאי ומפיק מוסיקלי, זוכה פרס אקו"ם לשנת 2010, ומעצב סאונד בעל שם עולמי. בפלאגינים בסינטיסייזרים ובסאונדים שנועם פיתח משתמשים המפיקים והיוצרים הטובים בעולם ביניהם: סיימון פוספורד, טרנט רזנור, גיי סיגוורת', אד בולר, אד סטארינק, ריק סימפסון ורבים אחרים.

2 תגובות

  1. יש לי קיובייס 7.5 ושמתי לב בכל מיני מדריכים ביוטיוב שפותחים ערוץ בקיובייס
    מופיע להם תמונה בערוץ אם נפתח ערוץ הקלטה אז מופיע תמונה של מיקרופון
    אם ערוץ מידי אז מופיע קלידים איך ניתן לעשות אצלי גם ככה ?
    הרבה תודה שי

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*