מגזין אולפן ביתי / חדשות הסאונד / קיובייס 8: עשרה חידושים ב-Cubase 8 Pro
קיובייס 8

קיובייס 8: עשרה חידושים ב-Cubase 8 Pro

קיובייס 8 יצאה וחברת Steinberg הפתיעה פעמיים: שיחרור פתאומי של התוכנה בלי התראה מוקדמת ובזמן לא צפוי (הייתי בטוח שזה יקרה בתערוכה בגרמניה Messe באפריל), ומחיר מפתיע ונמוך (יחסית למה שהתרגלנו) לעידכון: 99EUR מגירסת קיובייס 7.5 ו-149EUR מגירסת קיובייס 7 (למי שקנה קיובייס אחרי ה-15 באוקטובר העידכון חינם).

אלה מגוון החידושים, ההפתעות והתוספות בתוכנת קיובייס 8 החדשה, או כמו שהיא מכונה כעת Cubase 8 PRO:

1. מנוע סאונד חדש ושיפור בביצועים:

steinberg מבטיחים שיפור משמעותי מאד בביצועים, כאשר ניתן יהיה לפתוח יותר אינסטרומנטים, ערוצים ואפקטים על אותו המחשב. גם זמני ההעלאה והשמירה התקצרו כאשר החברה טוענת שפרוייקטים כבדים יפתחו פי 4 יותר מהר. לצורך כך מנוע הסאונד של קיובייס 8 נבנה כולו מחדש, מה שיחייב אותנו לשמוע אם יש גם שיפור גם באיכות הסאונד של התוכנה.

2. VCA Faders

VCA Faders אמורים לתת לנו שליטה מוסיקלית יותר כאשר אנו בוחרים להשפיע ולעשות אוטומציה על Group של ערוצים. הערוצים השונים אמורים לשמור על יחס העוצמה הנתפסת ביניהם כאשר משנים את העוצמה שלהם.

קיובייס 8 - VCA Fader

3. Render In Place

האופציה החדשה של Render In Place מאפשרת לך לרנדר Parts של מידי ואודיו במהירות ובקלות. מדובר באופציה נוספת על ה-Bounce וה-Export שקיימות בתוכנת קיובייס 7, שאמורה לבצע את הרינדור בקלות מבלי לעזוב את מסך העבודה הראשי. ניתן לבחור אילו פרמטרים ילקחו בחשבון ברינדור (איזה אפקטים וכולי), וקובץ אודיו חדש יווצר בהתאם ל-Parts שנבחרו ולהגדרות אלה.

4. החלונות המקובעים

המשיח הגיע! סוף סוף גם בקיובייס החלונות מקובעים? לא עוד חלונות שנעלמים במקומות משונים, או נפתחים לגדלים אסטרונומיים? ה-Media Bay וה-Instrument Rack (מה שנפתח לכם כשאתם לוחצים F11) ניתנים כעת לקיבוע בצד ימין של המסך.

5.  Groove Agent SE 4

את ה-Groove Agent SE אהבתי מאד (כסמפלר תופים) כבר בגירסה 7. והפעם קיובייס 8 מבטיח את Groove Agent SE4, שמגיע עם תופים אקוסטיים סופר-ריאליסטיים היישר מהאח הבוגר ונטול ה-SE הלו הוא ה-Groove Agent 4.

קיובייס - מכונת תופים

6. Plug-in Manager

מנג'ר חדש בקיובייס 8 שמציע ניהול ואירגון יעיל וידידותי של הפלאגינים שלכם.

7. Virgin territories automation mode

או בעברית איזורי אוטומציה בתוליים, כאלה שיד אמן עוד לא נגעה בהם. בין שני איזורי אוטומציה ב-Audio Clips שונים, לא יתווספו אוטומטית נקודות אוטומציה.

קיובייס 8 - אוטומציות

8. כלים וירטואליים חדשים:

קיובייס 8 מביא איתו מספר פלאגינים חדשים. Quadrafuzz v2 הוא Multiband Distortion שמאפשר לבצע סטורציה על קבוצות תדרים בנפרד. VST Bass Amp הוא מדמה מגברים של גיטרה בס. וגם Multiband Envelope Shaper ו-Multiband Expander.

קיובייס 8 - מגבר בס

9. MIDI tempo detection

עם הפונקציה החדשה הזו אתה אמור להיות מסוגל לנגן מידי ללא קליק (מטרונום) ולאחר מכן הקיובייס מזהה אוטומטית את קצב הנגינה שלך ומנסה להתאים אותו לזמן מוזיקלי באמצעות ה-Tempo Track.

 10. VST Connect SE 3

VST Connect מאפשר למוזיקאים שרוצים בכך לעבוד יחד דרך האינטרנט באמצעות הקלטה מרחוק. זה לא חדש. מה שחדש זה הממשק שאמור לעבוד באופן אינטגרטיבי מלא עם קיובייס 8. גם התפעול של ההקלטה אמור להיות פשוט וקל יותר באופן משמעותי.

קיובייס 8 - הקלטה דרך האינטרנט

 

 

 

אודות נועם גינגולד

איש הסינתסייזרים ומייסד LFO. נועם הוא מוסיקאי ומפיק מוסיקלי, זוכה פרס אקו"ם לשנת 2010, ומעצב סאונד בעל שם עולמי. בפלאגינים בסינטיסייזרים ובסאונדים שנועם פיתח משתמשים המפיקים והיוצרים הטובים בעולם ביניהם: סיימון פוספורד, טרנט רזנור, גיי סיגוורת', אד בולר, אד סטארינק, ריק סימפסון ורבים אחרים.

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*