מגזין אולפן ביתי / קיובייס / קיובייס 7 – סקירה מלאה של תוכנת קיובייס החדשה
קיובייס 7

קיובייס 7 – סקירה מלאה של תוכנת קיובייס החדשה

סטיינברג שחררו את קיובייס 7, עם המון פיצ'רים חדשים. תוכנת קיובייס היא התוכנה הפופולרית בעולם ליצירה והפקה מקצועית של מוזיקה, וגירסת קיובייס 7 החדשה מציגה שידרוג משמעותי במגוון תחומים: מיקסר חדש, Channel Strip, אקולייזר מובנה Linear Phase, יצוא באיכות סאונד משופרת, כלי קומפוזיציה חדשים ועוד ועוד… בניגוד לשינוי בין גירסת קיובייס 5 וגירסת קיובייס 6 שהיה בעיקרו קוסמטי , עושה רושם שתוכנת קיובייס 7 מציגה חידושים מהותיים בסאונד ובפיצ'רים.

אז מה חדש בתוכנת קיובייס 7? והאם שווה להכניס את הגברת החדשה לאולפן שלכם?

קיובייס 7: המיקסר

אחד השידרוגים הבולטים לעין בגירסת קיובייס 7 הוא המיקסר החדש והמרשים, שניכר שנעשתה עליו עבודה רבה. המיקסר כולל הדמיית סאונד של קונסולה אנאלוגית, תפעול מהיר ופשוט בהרבה משל המיקסר בקיובייס 6, תיוג וחיפוש ומציאה פשוטים של של ערוצים, הוספת אפקטים קלה ומהירה, קביעה של גודל התצוגה, מד עוצמה )Loudness) על המאסטר. בקיצור, המיקסר בתוכנת קיובייס 7מציע ניטור טוב יותר, סאונד משופר ומראה סקסי. מה צריך יותר?

קיובייס 7: שיפור בשטף העבודה

קיובייס 7 מציע מגוון שיפורים שישפרו את שטף העבודה שלכם מול התוכנה: השוואת מצבים A/B Test, העתקה פשוטה של מערכים שונים בין ערוץ לערוץ, ביטול גלובלי של כל האפקטים בפרוייקט, חיפוש פלאגינים פשוט, אייקונים לערוצים, יצירת לינק באופן קל בין ערוצים שונים, שימוש נרחב בשיטת Drag N Drop.

קיובייס 7: Channel Central

קיובייס 7 - הערוץ החדש

אז ככה נראה ה-Channel Central החדש בתוכנת קיובייס 7. איקיולייזר חדש ומשופר וכמובן ה-Channel Strip החדש שאמור לאפשר לנו עבודה מהירה ונוחה בהרבה.

ה-Channel Strip נראה ככה:
Noise Gate -> Compressor -> EQ -> Envelope Shaper -> Tape/Tube Saturator -> Limiter

קיובייס 7:Linear Phase EQ

קיובייס 7- אקולייזר חדש

קיובייס 7 כוללת איקולייזר מדוייק מסוג Linear Phase. מדובר ב-Curve EQ של חברת Voxengo, אשר אמור לאפשר את הסאונד הייחודי של איקולייזרים מסוג זה בתור פיצ'ר מובנה בתוכנת קיובייס. אחד הדברים שמאפשר האיקולייזר הוא לקחת ספקטרום מסויים ממיקס אחד ולהחיל אותו על מיקס אחר, וכך לקבל את ה'צבע' שלו במיקס.

קיובייס 7:  Mixdown משופר

קיובייס 7 מביאה פיצ'רים חדשים ונוספים בתהליך הרינדור או ה-Mixdown, אך מה שחשוב יותר קיובייס 7 מציעה סאונד טוב יותר בתהליך זה (מה שנחשב עד כה לנקודת תורפה משמעותית של קיובייס)

קיובייס 7:  שילוב עם שלטים וקונטרולרים

קיובייס 7 - עבודה מול קונטרולרים

קיובייס 7 מקילה על העבודה עם קונטרולרים חיצוניים, כאשר היא מביאה את ה-Remote Control Editor. חלק זה כולל הרבה פריסטים מובנים לעבודה מיידית עם כל השלטים הבולטים. בנוסף מתאפשרת פעולת למידה Midi Learn פשוטה להתאמה של קונטרולרים לשליטה בתוכנה.

קיובייס 7: Chord Track פותח עולמות חדשים!

בתחום ההפקה וההלחנה מביאה קיובייס 7 מהפכה של ממש עם ה-Chord Track החדש.
Chord Track מאפשר עבודה עם אקורדים בהקשר של הפרויקט השלם. המערכת החדשה מבוססת על אלגוריתם מתקדם אשר יכול לנתח את האקורדים של קטע מוסיקלי, ולהכיל שינויים לכל אורך הפרוייקט בהתאם לאינפורמציה ב-Chord Track הן במידי והן באודיו. קיובייס 7 מביאה איתה את VariAudio 2 אשר מאפשר את החלת האינפורמציה ב-Chord Track על ערוצי האודיו בפרוייקט באופן פשוט וקל. לתוכנת קיובייס 7נוסף גם מסייע הלחנה: ה-Chord Assistant החדש מאפשר למשתמש המוסיקאי חסר הידע המעמיק בתיאוריה מוסיקלית לבצע מגוון מהלכים הרמוניים, החל ממהלכים פשוטים למוזיקת פופ ועד מהלכים הרמוניים מתקדמים באופן אוטומטי.

cubase chord track

קיובייס  7: שיתופי פעולה Online

באמצעות VST Connect SE ניתן להתחבר עולעבוד מול משתמשי קיובייס 7 אחרים מרחבי הגלובוס וליצור שיתופי פעולה. תכונות כמו Talkback והזרמת וידאו ואודיו בזמן אמת מספקות אפשרויות  חדשות רבות לשיתופי פעולה בינלאומיים.

ביטול פלאגינים שקרסו, על מנת לאפשר פתיחת פרוייקטים שבעבר היו אבודים.

קיובייס  7: תוספות נוספות

  • ב-Groove Agent דגימות רבות נוספות וערמות של לופים במידי לבניית מקצבים מהירה תוך שמירה על גמישות ואפשרויות שיפוץ ושינוי מקסימליות.
  • Halion Sonic SE מקבל עוד Boost עם 300 דגימות נוספות של פסנתרים, מקהלות ושאר ירקות.
  • שידרוג טכנולוגיית ה-ASIO מאפשרת לייטנסי נפרד לכל ערוץ.
  • ביטול פלאגינים שקרסו, על מנת לאפשר פתיחת פרוייקטים שבעבר היו אבודים.

לסיכום:
קיובייס 7 מסתמנת כשידרוג משמעותי אל מול גירסאות קיובייס קודמות. המיקסר וה-Channel Strip החדשים, איכות המיקסדאון המשופרת, ה-Chord track ו-VariAudio 2 מהווים את הקפיצה הכי גדולה מאז המעבר מקיובייס SX3 לקיובייס 4. וזו חתיכת קפיצה 🙂

ניתן לרכוש כגירסת קיובייס להורדה, או בגירסת Pack כבעבר, באתר של סטיינברג.

אודות נועם גינגולד

איש הסינתסייזרים ומייסד LFO. נועם הוא מוסיקאי ומפיק מוסיקלי, זוכה פרס אקו"ם לשנת 2010, ומעצב סאונד בעל שם עולמי. בפלאגינים בסינטיסייזרים ובסאונדים שנועם פיתח משתמשים המפיקים והיוצרים הטובים בעולם ביניהם: סיימון פוספורד, טרנט רזנור, גיי סיגוורת', אד בולר, אד סטארינק, ריק סימפסון ורבים אחרים.

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*