מגזין אולפן ביתי / סינתזה / Bazille: פלאגין סינתיסייזר דיגיטלי מודולרי חדש של U-He
סינתיסייזר bazille

Bazille: פלאגין סינתיסייזר דיגיטלי מודולרי חדש של U-He

כשחברת U-He המצויינת מוציאה סינתיסייזר חדש כדאי להקשיב. בטח כשמדובר בסינתיסייזר שמצפים לו כל כך הרבה זמן…

סינתיסייזר דיגיטלי אמיתי

קבלו את Bazzile, סינתיסייזר מודולרי שבעידן ה-Virtual Analog באופן די נדיר, לא מתנצל על כך שהוא סינתיסייזר דיגיטלי. האוסילטורים מפיקים סאונד במגוון שיטות סינתזה דיגיטלית קלאסיות ומודרניות: (FM (frequency modulation שהגיחה לעולם עם ה-Yamaha DX7 המיתולוגי, (PD (phase distortion שהוצע לעולם עם ה-Casio CZ101 קצת אחרי כן ו-(FR (fractal resonance שהוא כנראה שם מגניב במיוחד ל-Formant Oscillator.

אז מודולרי דיגיטלי כן, אבל לא דיגיטלי למהדרין… ה-Bazzile מציג מודולים של פילטרים אנלוגיים, כנראה בשביל לתבל קצת את הדיגיטל עם מה ש-U-He ידעו עד כה לעשות יותר טוב מכל דבר אחר – Virtual Analog שנשמע מדהים.

Bazzile הוא סינתיסייזר מודולרי (כמעט) לחלוטין, כאשר ניתן לנתב כל רכיב בסינטי לכל רכיב אחר. מה שאומר חופש מוחלט בכל הקשור לעיצוב סאונד, וגן עדן להרפתקני סינתזה שמחפשים אחר הצליל הלא נודע.

Bazzile באולפן

הרושם הראשוני שלי מה-Bazzile הוא ש-U-He עשו זאת שוב. הסאונד שלו קריסטלי עם גבוהים צלולים ובהירים כמו שרק סינתזה דיגיטלית במיטבה יכולה לספק.

האוסילטורים בשילוב עם שיטות הסינתזה הייחודיות, והמודולריות הגמישה של הסינטי מאפשרים לסנתז סאונדים מעניינים ומשתנים גם בלי שימוש בפילטרים, ממש כמו בשיטות הסינתזה הדיגיטליות הקלאסיות. ה-FM נשמע קריספי וחריף, ה-Phase Distortion גורם לי לשלוח מבט אוהב ל-Casio CZ101 שלי, וה-Fractal… מגניב בהחלט. הפילטרים מוסיפים כמובן רובד נוסף ונשמעים מצויין בפני עצמם.

הסיקוונסר המצויין מאפשר Morph בין המצבים שלו עם מעבר חלק ויפיפה ביניהם – Feature ייחודי ושימושי מאד.

אין הרבה אפקטים, כנראה כי הסאונד הבסיסי פשוט טוב מידי מכדי להסתיר אותו. יחד עם זאת מעמיד ה-Bazzile דיסטורשן, דיליי, פייזר ובעיקר Spring Reverb שנשמעים טוב ומוסיפים את הפיניש הסופי.

הסינתיסייזר מודולרי מאד, אופציות אינסופיות ויחד עם זאת ה-Bazzile מאד אינטואיטיבי לשימוש, ומי ששולט מעט ברזי הסינתזה יגלה מהר מאד שהוא עמוק בעניינים.

החיסרון הוא, כמו בסינטים אחרים של U-He, שמדובר שמפלצת זוללת משאבים שאף מחשב לא חזק מספיק עבורה. מי שהמחשב שלו לא חזק שלא יתקרב, ומי שכן שישמור על פוליפוניה נמוכה וירנדר במהרה על מנת לפנות משאבים לעבודה.

סיכום:

לדעתי אפשר להזכיר את ה-Bazzile לצד ה-Diva וה-Ace כמכשירים מהשורה הראשונה של הסינתיסייזרים התוכנתיים כיום. אהבתי מאד את הגוון הייחודי שלו, את הצלילות, ואת פשטות השימוש. קריספי, חריף, דיגיטלי: מפלצת לבעלי מחשב ולב חזק.

תורידו את הדמו ותשמעו בעצמכם!

אודות נועם גינגולד

איש הסינתסייזרים ומייסד LFO. נועם הוא מוסיקאי ומפיק מוסיקלי, זוכה פרס אקו"ם לשנת 2010, ומעצב סאונד בעל שם עולמי. בפלאגינים בסינטיסייזרים ובסאונדים שנועם פיתח משתמשים המפיקים והיוצרים הטובים בעולם ביניהם: סיימון פוספורד, טרנט רזנור, גיי סיגוורת', אד בולר, אד סטארינק, ריק סימפסון ורבים אחרים.

2 תגובות

  1. עושה רושם שמדובר בעוד יצירת מופת של Uhe עם זאת גם Serum של Xfer Records עושה רעש מטורף ברשת ולא מעט אומרים שזה כנראה מפלצת ליצירתיות, חברותית עם אוסילטורים נקיים למדי (כנראה הסינט הדיגטלי שנשמע הכי טוב כרגע).

    אחלה סקירה !!!

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם.השדות הנחוצים מסומנים ב- *

*